Zawiercie

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

II Jesienny turniej siatkówki 4-osobowej

Na turniej rozegrany w hali OSiR ul Moniuszki 10 w czwartek 11.11.2010 od godziny 10:00 zgłoszenia internetowe przesłały 3 zespoły.

Aby drużyny mogły pograć na Turnieju, w szranki stanął Mirosław Stelmaszczyk z synem Marcinem i Michałem Faryną, czwartego brakło. Zamiast sędziowania i lepszej oprawy organizacyjnej zapewniliśmy ciągłość gry na dwóch boiskach. Trzecie boisko po raz kolejny nie było potrzebne!, po prostu nie miał kto na nim grać.

Turniej rozegrano systemem brazylijskim (do dwóch przegranych meczy). Wszystkie mecze rozgrywane były jako dwu setowe pojedynki, do 21 pkt., z zachowaniem 2 pkt. przewagi ale max do 42 pkt. w secie – dopuszczalny remis 21:21 (ale takiego przypadku nie było).

Dzięki takim założeniom turniej udało się sprawnie przeprowadzić do godziny 12:30, a trafnie rozstawiając drużyny Paradox i Plażowicze osiągnięto oba cele :drużyny zagrały każda z każdą , ostatnie dwa mecze to były pojedynki o miejsce trzecie i finał.

Ale to jednak nie mecze finałowe były tymi najlepszymi. Drużyna Borowiki w składzie: Kamil Machura ; Paweł Marszałek; Mateusz Zawadka; Patryk Machura dzielnie stawiła czoła rozstawionym drużynom, rozgrywając dwa najładniejsze mecze, minimalnie przegrane w końcówkach. W rundzie pierwszej ulegli drużynie Paradox w składzie: Łukasz Grzanka; Adrian Górniak; Patryk Zięba; Dawid Szcześniak 2:0 (22:20, 21:19) a w półfinale drużynie Plażowicze w składzie: Mirosław Stelmaszczyk; Marcin Stelmaszczyk; Michał Faryna 2:0 (21:16, 22:20). Czwarta drużyna Malibu team w składzie: Damian Janowski; Damian Naziomek; Artur Domagała; Artur Dajer odstawała trochę prezentowanym poziomem i gładko przegrała w rundzie pierwszej z Plażowiczami 2:0 (21:11, 21:7) a w półfinale z drużyną Paradox 2:0 (21:12, 21:12).W meczu o miejsce trzecie – zmotywowani do walki o dwie dodatkowe czekolady, ulegli jednak drużynie Borowiki 2:0 (21:19, 21:16) zajmując ostatecznie w turnieju miejsce czwarte.

Finał miał parę emocjonujących wymian ale jednak przebiegł pod kontrolą Plażowiczów. Set pierwszy wyraźnie wygrany 21:16 i dopiero seria straconych punktów w drugim secie od stanu 10:7 do 10:12 wzbudziła nadzieję w drużynie Paradox. Ale było to jedyne takie potknięcie a grając znów dokładniej w końcówce Plażowicze wyszli na prowadzenie i wygrali ostatniego seta turnieju 21:19 i cały mecz finałowy 2:0.

Podsumowując młodzież nie popisała się. Turniej wygrał ojciec z synem i kontuzjowanym Michałem Faryną (mocne skręcenie, na zwolnieniu, ale w stabilizatorze) mającym trudności w przemieszczaniu, nie mówiąc o bolesnych podskokach do bloku których musiał wręcz unikać. Po prostu zaprocentowało plażowe doświadczenie całej trójki i siatkarska rutyna, wszak był to najstarszy zespół turnieju – nawet we trzech!.

Turniej przeprowadził Mirosław Stelmaszczyk, zasmucony mierną frekwencją, która znów uniemożliwiła przeprowadzenie planowanej rozgrywki pucharowej MIST. Każdy zawodnik otrzymał specjalny dyplom (tym razem dedykowany drużynie TYTAN AZS Częstochowa) oraz czekolady. Plażowicze za zwycięstwo dodatkowo otrzymali szklane siatkarskie statuetki.