Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

Jesienny turniej siatkówki 4-osobowej WYNIKI

Jesienny turniej siatkówki 4-osobowej

Na turniej rozegrany w hali OSiR ul Moniuszki 10 w środę 27.10.2010 na godzinę 18:30 stawiło się 5 zespołów.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Wszystkie mecze rozgrywane były jako dwu setowe pojedynki, do 25 pkt. (zaczynając od stanu 11:11), z zachowaniem 2 pkt. przewagi ale max do 50 pkt. w secie – dopuszczalny remis 25:25.

Dzięki takim założeniom turniej udało się sprawnie przeprowadzić, rozgrywając pięć kolejek czyli 10 meczy w czasie 2 godzin.

Już oba mecze pierwszej rundy zakończyły się siatkarsko nietypowo, ale właśnie zgodnie z zaproponowanym systemem. Muchomory w składzie: Paweł Marszałek , Paweł Grzesiński, Kamil Machura, Mateusz Zawadka mecz z zespołem Myszków w składzie: Mateusz Kozak, Michał Morawiec, Jakub Szydłowski, Błażej Miłych, zakończyły podziałem punktów – wygrany i przegrany set w stosunku 25:18, a mecz potencjalnie finałowy Dopalacze w składzie: Marcin Laber, Miłosz Tokarski, Marcin Stelmaszczyk, Jan Lipski kontra Twój Stary w składzie: Tomasz Groja, Sebastian Tchórz, Tomasz Gorgoń, Karolina Tarczewska po minimalnie wygranym pierwszym secie 25:23, drugi równie wyrównany zakończył się remisem 25:25. Drugi remis odnotowaliśmy w drugim meczu na szczycie w którym Twój Stary stracił punkt w konfrontacji z zespołem Piątka w składzie: Andrzej Bubel, Jacek Cisło, Bartosz Szczepański, Zdzisław Nowak, co prawie ustaliło ostateczną kolejność drużyn w turnieju (set pierwszy 25:22), bo Twój Stary przed ostatnią kolejką tracił do Dopalaczy już 3 pkt. którym w ostatnim meczu (z zespołem Piątka) do zwycięstwa w turnieju potrzebne było wygrać jeden set i dokonali tego już w pierwszym secie 25:22, odpuszczając sobie drugi - ale tak nie do końca. Mobilizacja w końcówce była efektowna ale jednak nieskuteczna i ulegli ostatecznie 25:23. Piątka po nie spodziewanej stracie punktów z drużyną Myszków 21:25, 25:23 nie zagrożenie, ale i bez szans na lepiej, zajmowała (i zajęła ostatecznie), trzecie miejsce. Dla drużyny Myszków ten set zapewnił im miejsce czwarte. Młodzieży z drużyny Muchomory przypadło miejsce piąte.

Mecze choć wyrównane stały na średnim poziomie, a na wyróżnienie zasłużyła Karolina Tarczewska i to nie za to że jedyna kobieta, ale za jakość gry.

Tekst: Mirosław Stelmaszczyk