Zawiercie

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

Mikołajkowy turniej siatkówki 4-osobowej

Na turniej rozegrany w hali OSiR ul Moniuszki 10 w sobotę 11.12.2010 w godzinach 09:30 do 14:00 stawiło się 12 zespołów - 47 zawodników.

Turniej przeprowadzono dwuetapowo: eliminacje systemem dwu grupowym : po 6 zespołów w grupie i grano każdy z każdym jednego seta do 15 pkt. (maksimum 30 pkt. z dopuszczalnym remisem 15:15.

W fazie finałowej 2 najlepsze zespoły z każdej grupy rozegrały po 2 mecze: półfinał i finał o miejsca 1-4 oraz tym samym sposobem o miejsca 5-8. W tej fazie grano już mecze do dwóch wygranych setów do 15 pkt. a set trzeci do 11 pkt. przy 2 pkt. przewagi.

W eliminacjach grupy A i B grały na przemian - na wszystkich 3 boiskach z kolejnymi ekipami w grupie. Rozstawione ekipy w grupie A - Zgrzani w składzie : Łukasz Grzanka, Adrian Górniak, Patryk Zięba, Marcin Stelmaszczyk i w grupie B Plażowicze w składzie : Michał Faryna , Tomasz Gorgoń, Sebastian Tchórz, Mirosław Stelmaszczyk wygrały wszystkie rozegrane sety. W grupie A drużyna Power Team w składzie : Patryk Pałka, Bartosz Kaczmarek, Kuba Radkowski, Mateusz Chała, wygrała z drużyną Gumisie w składzie : Arkadiusz Klimela, Daniel Zwoliński, Karol Morzyński, Konrad Orman 15:10 i pomimo wpadki w przedostatnim meczu z Cegieł Team w składzie : Krystian Ceglarski, Karol Jończyk, Mateusz Biedak  15:9 pewnie zajęła drugie miejsce i przeszła do ścisłego finału. W grupie B dobrze prezentowała się drużyna Dunik w składzie : Patryk Jędruszek, Adrian Kilan, Adrian Szybis, Artur Kuliński ale w meczu o pierwsze miejsce w grupie z Plażowiczami szybkie 8:0 pokazało jak dużo jeszcze im brakuje, ostatecznie set skończył się wynikiem 15:6 ale miejsce drugie premiowało do ścisłego finału. W grupie tej dobrze zaczęli Muskulatorzy w składzie : Damian Janowski, Łukasz Zamora, Konrad Szafran, Filip Bętkowski remisując w pierwszym meczu z Dunikiem 15:15 ale potknięcie w meczu z ekipą Podrywacze w składzie : Konrad Machnik, Karol Łapot, Mateusz Skwara, Marcin Michalski 15:9 odebrało im szansę na awans do finału. Drużyna Podrywaczy bardzo wysoko przegrywając z czołowymi ekipami zajęła ostatecznie miejsce czwarte.

Półfinałowe spotkanie Plażowiczów z Power Team przebiegło bez historii – młodzież zadowolona z awansu do finałów zdawała sobie sprawę z ogromnej różnicy w siatkarskich umiejętnościach szybkie 2:0 (15:5; 15:4). Za to drugi półfinał dostarczył trochę emocji. Ekipa Łukasza Grzanki Zgrzani musiała przegrać pierwszego seta by się zmobilizować do lepszej gry i dzięki większemu doświadczeniu już pod kontrolą wygrać kolejne dwa sety 2:1 (10:15; 15:7; 11:8).

W finałach o miejsca 5-8 drużyny z grupy B pokonały drużyny z grupy A i w meczu o miejsce 5 doszło do rewanżu za mecz grupowy. Po raz kolejny Podrywacze pokonali Muskulatorów 2:0 (15:11; 15:12) i zajęli miejsce V. Miejsce VII zajęła drużyna Cegieł Team powtórnie pokonując Gumisie 2:0 (15:13; 15:12).

W meczu o miejsce 3 gimnazjaliści z Power Team mocno postawili się licealistom z Dunika urwali im seta a w decydującym secie tylko nieznacznie przegrali – wynik meczu: 2:1 (15:11; 13:15; 11:9) dla Dunika i miejsce III w turnieju.

Mecz finałowy tylko w końcówce drugiego seta dostarczył trochę emocji i nadziei gdy Zgrzani po paru kolejnych prozaicznych błędach w ataku Plażowiczów wyszli na prowadzenie 18:17. Ale po chwili było już po meczu - kolejne 4 punkty dla Plażowiczów i 2:0 (21:11; 21:18). Ta końcówka i wynik pierwszego seta pokazują różnicę klasy dzielącą oba zespoły.

Podsumowując imprezę było to siatkarskie święto dla młodzieży. Rozegrano 38 spotkań, każdy zespół miał możliwość zagrać od 5 do 7 meczy. Cieszy obecność tylu ekip młodzieżowych, smuci ich niski poziom siatkarskich umiejętności. Niemile zaskoczyła niesportowa postawa Żeromian w meczu z Cegieł Team, a dobiła kradzież piłki - organizator i Adrian Górniak udostępnialiśmy piłki naszych zespołów – najwyższej światowej klasy piłki MIKASA, jakimi gra się w Plus Lidze czy Lidze Światowej. Smuci nieobecność paru ekip grających w siatkówkę w Zawierciu i okolicy.

Podziękowania za pomoc w organizacji imprezy, statuetki – dla zwycięzców i czekolady dla Pana Witolda Grima – Dyrektora OSiR Zawiercie a dla Pana Wojciecha Dziąbka - naczelnika Wydziału Promocji UM Zawiercie za „zawierciańskie” koszulki – za II miejsce i inne drobiazgi.

Zawodnicy finału 1-4 otrzymali dyplomy – tym razem w tle z zespołem AZS PW

Oprawa turnieju Pan Mirosław Stelmaszczyk.