Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

Mikołajkowy Turniej Badmintona

Mikołajkowy Turniej Badmintona

Turniej rozegrano na czterech kortach w hali OSiR I ul Moniuszki 10 w sobotę 04.12.2010 od godziny 09:30.

Do turnieju w kategorii szkół podstawowych przystąpili uczniowie szkół : SP4 gdzie badminton prowadzi Pani Agnieszka Haas (instruktor badmintona) i SP5 z Panią Justyną Trybalską. Spośród 6 chłopców po dwóch turach eliminacji w finale zagrali Kondas Jakub z SP4 i Dawid Żabka z SP5. Dominacja Kuby i zdecydowane zwycięstwo 2:0 (11:6, 11:2) – tak wysokie jak i w obu rundach eliminacji, potwierdziło że jest o klasę lepszym zawodnikiem niż pozostali uczestnicy. Mecz o miejsce trzecie był bardziej zacięty i rozstrzygnął się dopiero w secie trzecim. Miejsce trzecie wywalczył Filip Kuliński z SP5 pokonując 2:1(11:8, 8:11, 11:3) Patryka Paleń z SP4.
W turnieju dziewczynek wystartowało 9 dziewczynek i po trzech rundach eliminacji finał był wewnętrzną sprawą zawodniczek z SP5. Po wyrównanej walce ale jednak 2:0(11:8, 11:9) zwyciężyła Marlena Magiera pokonując Paulinę Cetnar. Mecz o miejsce trzecie był jeszcze bardziej wyrównany i zakończył się na przewagi w obu setach (12:10, 14:12) zwycięstwem 2:0 Anny Pajda nad Wiktorią Zawisz obie z SP4.
W sumie 15 uczniów SP rozegrało 22 mecze,  47 setów  rozgrywając 779 lotek.

Wszystkim finalistom (za miejsca 1-4) dyplomy wręczał Pan Prezydent Mazur a słodkości Święty Mikołaj.

Na turniej w kategorii gimnazjów zapisali się uczniowie z 1-ki, 2-ki, 3-ki i 6-ki, w sumie 6 dziewcząt i 10 chłopców.
Finał turnieju dziewcząt był wewnętrzną sprawą Gimn.3. Mecz finałowy (swój trzeci mecz) pewnie wygrała Magda Maciążek pokonując Karolinę Olesik 2:0 (11:8, 11:6). Bardziej zacięty był znów pojedynek o miejsce trzecie gdzie spotkały się gimnazjalistki z 2-ki. Ostatecznie na przewagi w trzecim secie wygrała Katarzyna Lubaś pokonując Monikę Lorczyk 2:1 (12:10, 3:11, 12:10).
W turnieju chłopców dominowali gimnazjaliści 1-ki – wszyscy trzej awansowali do półfinałów. Finał był ich wewnętrzną sprawą a po zaciętym trzy setowym meczu Łukasz Stypa pokonał Kacpra Stańczyka 2:1 (11:9, 9:11, 11:7). Miejsce trzecie wywalczył po zaciętym również trzy-setowym meczu gimnazjalista 3-ki Filip Mazurkiewicz pokonując 2:1 (9:11, 11:9, 11:6) Pawła Fortunę z Gimnazjum 1.
Gimnazjaliści -16-tu, rozegrało 23 mecze,  51 setów  rozgrywając 903 lotek.

Po długich godzinach oczekiwania ze względu na małą ilość chętnych pozostałe trzy kategorie połączyliśmy w jedną – rozgrywając turniej OPEN. Marta Jaworska zawiercianka mieszkająca obecnie w Częstochowie gdzie uczęszcza do znanego IX LO im. Norwida a badminton trenuje pod okiem trenera Tadeusza Brzozowskiego (drugoligowy BKS Przemysłówka Kolejarz Częstochowa) stanęła do rywalizacji w męskim gronie. W półfinale musiała uznać wyższość Dawida Szcześniaka z TH 2:0 a w meczu o miejsce trzecie w trzech setach uległa organizatorowi turnieju Mirosławowi Stelmaszczykowi 2:1(11:8, 8:11, 11:9). Zwycięzca finału Dawid Szcześniak wygrał wszystkie swoje trzy mecze pewnie, bez straty seta. W finale pokonał Pawła Górę z LO1 2:0 (15:12, 15:12). Organizator zafundował sobie najdłuższe granie – wszystkie trzy mecze po trzy sety a większość setów na przewagi.
W kategorii OPEN 7 graczy
rozegrało 9 meczy,  21 setów  rozgrywając 445 lotek.

W sumie na turnieju zagrało 38 zawodników rozgrywając 54 mecze  119 setów  rozgrywając 2127 lotek.